Rolety zewnętrzne DAKO

Rolety zewnętrzne

Kolorystyka
Kolory podstawowe rolet zewnętrznych
Kolory drewnopodobne rolet zewnętrznych
Kolory pozostałe rolet zewnętrznych
Sterowanie ręczne
Zwijacz sznurowy lub taśmowy

Zwijacz sznurowy lub taśmowy stosowany do rolet o powierzchni do 3m2.

Zwijacz korbowy

Zwijacz korbowo sznurowy lub korbowo taśmowy, stosowany w roletach o powierzchni do 6m2.

Sterowanie automatyczne
Rolety zewnętrzne elewacyjne

Rolety elewacyjne to doskonałe rozwiązanie zarówno dla budynków już wykończonych, jak i tych nowo budowanych. Skrzynka rolety montowana jest bezpośrednio na zewnętrznej elewacji lub we wnęce okiennej. Do wyboru mamy kilka kształtów skrzynek rolety, które pozwalają na spójne dopasowanie ich do charakteru budynku także od strony wizualnej. Rolety zewnętrzne w tym systemie obsługiwane mogą być zarówno ręcznie jak i z użyciem sterowania automatycznego. System rolet elewacyjnych umożliwia także zintegrowanie ich z moskitierą zwijaną do skrzynki roletowej.

rolety zewnętrzne elewacyjne
roleta zewnętrzna podtynkowa
rolety zewnętrzne z moskitierą
Rolety Nadstawne

Montaż rolet zewnętrznych w systemie nadstawnym najlepiej uwzględnić już na etapie planowania i projektowania budynku. Wymiary otworu okiennego, w którym będzie można zamontować zestaw okna wraz z roletą, powinien być powiększony o wysokość skrzynki. Możliwe jest także zmontowanie rolet nadstawnych w budynkach już istniejących. Przystępując do wymiany stolarki okiennej wysokość okien należy pomniejszyć o wielkość odpowiadającą właściwej skrzynce rolety. Skrzynię rolety DK-RNB można zabudować całkowicie, wówczas nie będzie ona widoczna. Możliwa jest także zabudowa częściowa lub pozostawienie skrzyni bez zabudowy (jak w przypadku rolety DK-RNC) i wykończenie rolety szeroką paletą oklein.

rolety nadstawne
Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety podtynkowe to rozwiązanie, które stosuje się przede wszystkim w nowo budowanych obiektach, choć możliwe jest zamontowanie rolet tego typu także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian. Skrzynka rolety montowana jest pod powierzchnią elewacji, dzięki czemu jest niewidocznym elementem rolety. Czoło skrzynki roletowej pokrywa się dowolnym materiałem wykończeniowym (np. tynkiem lub klinkierem). Klapa rewizyjna rolety umiejscowiona jest od strony elewacji, na zewnątrz budynku.

rolety podtynkowe